Drevenice, zruby

Naša spoločnosť DORATO s.r.o. je dodávateľom atypických zrubových domov, dreveníc, zrubových chát, víkendových zrubov a záhradných domčekov.

Drevenice realizujeme predovšetkým podľa individuálnych predstáv a požiadaviek klienta. Naše zruby a drevenice staviame z kvalitného sušeného hobľovaného smreka (masív alebo lepený profil) opracovaného dvojitou pero-drážkou. Hranoly sú v rohoch spojené krížovým spojom-zámkom. Obvodové zrubové steny drevenice sú zateplené tepelnou izoláciou (drevitá vlna, kamenná vata, ovčia vlna atď). Dokončenie obvodových stien zo strany interiéru a vnútorné priečky vyhotovujeme podľa priania klienta: drevené obklady, murivo, kameň, SDK atď. Všetky nosné drevené konštrukcie (stropné trámy, väznice, krokvy, klieštiny atď.) sú hobľované, v exteriéri aj interiéri pohľadovo priznané.

Drevenice sa vyznačujú veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami, vynikajú príjemnou vnútornou "klímou ". Energetické parametre rodinných domov zodpovedajú v štandarde nízkoenergetickej stavbe. Drevené konštrukcie sú vyrábané z certifikovaných materiálov. Na drevenice poskytujeme záruku 36 mesiacov a viac.


Zruby a drevenice - príklady základných konštrukcií zrubov

U väčšiny zrubov tvoria základný nosný prvok vodorovne uložené prvky z opracovaného reziva (guľatina, pologuľatina, hranoly). Existujú však aj drevenice so zvisle uloženými trámami, prípadne aj s kombináciou vodorovne a zvisle uložených trámov.

Steny zrubov sa spravidla realizujú z čerstvo vyťaženého dreva s vysokou vlhkosťou. Drevenice je možné realizovať z čerstvého dreva, predsušeného alebo vysušeného dreva. Najmodernejšia konštrukcia drevenice využíva vysušené štvorstranne hobľované drevo (sušené drevo, lepené lamelové drevo alebo pozdĺžne nastavované drevo).


Príklady typológie zrubových trámov

Typológia zrubových trámov  | DORATO s.r.o.

Typológia zrubových trámov

 
Konštrukcia zrubov  | DORATO s.r.o.

Konštrukcia zrubov

 
Konštrukcia zrubov | DORATO s.r.o.

Konštrukcia zrubov

Konštrukcia zrubov | DORATO s.r.o.

Konštrukcia zrubov

 

Kontaktný formulár

Meno * E-mail *
Telefón * Kategória *
Opíšte kód * Iný obrázok CAPTCHA Image
Text *

Chata Neli

Oravská Lesná
fotogaléria

Drevene parkety

výroba parkiet
Vojdi